Historie stolního tenisu

19. 2. 2022

Historie stolního tenisu v T.J.Sokol Dřevohostice

Začátky stolního tenisu v TJ.Sokol Dřevohostice spadají do období let 1947 -1949,kdy družstvo stolního tenisu hrálo většinou přátelské zápasy.Tehdejší družstvo tvořilo 6 mužů a 2 ženy.Hrálo se celkem 14 zápasů.Šest zápasů mužské dvouhry,dvě ženské dvouhry ,tři mužské čtyřhry,dvě smíšené a jedna dámská čtyřhra.Vedoucím oddílu a družstva byl Jakubál Karel.

Dále za družstvo nastupovali Pánek Jaroslav,Pešák Rostislav,Burda Vladimír,Kundl Miroslav,Glatzner Josef,Fuksa Zdeněk,Davidová Libuše,Stoklásková Dobromila,Hrdličková Alena.Družstvo hrálo své zápasy v místní Sokolovně a pokud toto nebylo možné,tak své zápasy hráli v sále hostinci Na Špici..

obrazek_2022-02-19_173440.png

První zleva vedoucí družstva Jakubál Karel

Začátkem 50-tých let družstvo Sokola Dřevohostice hrálo krajský přebor ve složení Mynařík Jaroslav,Vala Josef,Jakubál Karel,Vojkůvka Vojtěch,Fuksa Zdeněk,Glatzner Josef,Burda Miroslav,Pánek Jaroslav,Pešák Rostislav,Tkadleček Václav,Hlavicová Ludmila,Vojkůvková Jiřina,Krutilová Jarmila,Hrdličková Alena.Vedoucím družstva byl Jakubál Karel.

Družstvo stolního tenisu pravděpodobně ukončilo svou činnost v polovině 50 tých let,kdy za družstvo nastupovali hráči Vala Josef,Jakubál Karel,Burda Miroslav,Svoboda Jaroslav,Kuňák Zdeněk,Spáčilová Jarmila.

st.tenis.jpg

Začátkem 70-tých let pan Jakubál Karel st. obnovil činnost oddílu stolního tenisu,kdy se družstvo přihlásilo do okresní soutěže.V začátcích hrálo družstvo ve složení Vala Josef,Jakubál Karel st.,Jakubál Karel ml.,Sigmund Ladislav.Později za družstvo nastupovali Fuksa Zdeněk ml.,Vítek Oto,Zátorský Josef.

V tomto složení hrálo družstvo několik let,kdy p.Jakubál Karel st.zanechal vedení oddílu po neshodách s vedením Sokola.Družstvo však pokračovalo v činnosti,kdy se ujal jednatelské činnosti p.Kužel Jan.

Za oddíl nastupovali v pozdějším období hráči Ondruška F.,Fuksa Zdeněk,Kužel Jan, Jakubál Karel ml.,Spáčil Petr,Sovadina Jiří,Srovnalová Marie,Možný Alois,Srovnal Josef.

V 80-tých letech  měl oddíl 2 družstva,která hrála Okresní přebor I. a II. třídy.Za A družstvo nastupovali  Jakubál Karel,Fuksa Zdeněk,Sovadina Jiří,Srovnal Josef,Vítek Oto

Za B družstvo Kužel Jan,Ondružka František,Srovnalová Marie,Možný Alois,Spáčil Petr

V sezoně 1990/1991 – hrálo A družstvo Okresní přebor I.tř. ve složení  Hilšer Ladislav,Jakubál Karel,Srovnal Josef,Sovadina Jiří

Po této sezoně začali hrát Jakubál Karel a Srovnal Josef za Bystřici pod Hostýnem,Sovadina Jiří a Hilšer Ladislav ukončili činnost.V soutěži zůstalo jen jedno družstvo,které hrálo Okresní přebor II.třídy.

V polovině 90-tých let se vrátili zpět Jakubál Karel a Srovnal Josef.S nimi přišli Dolák Radek a Karlík Ivan a družstvo bylo zařazeno do okresního přeboru  I.tř.

a-druzstvo-1994.jpg

Zleva – Jakubál Karel,Dolák Radek,Srovnal Josef,Vlach Jan,Karlík Ivan

Družstvo B hrávalo Okresní přebor II.tř. a nastupovali za něj hráči Tománek Petr,Sehnálek RostislavFuksa Zdeněk,Sigmund Ladislav,Kuže Jan,Ondruška F.,Možný Alois